Na této stránce pužíváme cookies za účelem optimalizace, efektivnějšího oslovení zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Matomo. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Mimo jiné používáme Google Maps. Používáním této stránky s uvedeným souhlasíte. Více informací naleznete zde.
Webový obsah - zobrazení

Ing. Jan Kašpar

vedoucí oddělení svařování a dělení materiálů

+420 602 339 217

jan.kaspar@messergroup.com

Webový obsah - zobrazení

Svařování vysokolegovaných ocelí

Pro svařování vysokolegovaných ocelí metodou MAG je určena řada plynů Inoxline. Tu představují směsi argonu s nízkým obsahem aktivní složky kyslíku (Inoxline X2) nebo CO2 (Inoxline C2). Velmi oblíbená je také vysokovýkonná trojkomponentní směs argonu, helia a CO2 – Inoxline He15C2.

Pro metodu WIG lze doporučit čistý argon nebo ochranné plyny obsahující směs argonu a vodíku v různém poměru. Pro ruční svařování je vhodný Inoxline H2, který obsahuje 2% vodíku. Vyšší obsah vodíku pomáhá zvýšit rychlost svařování. Proto se při robotickém svařování hojně používá Inoxline H5 nebo Inoxline H7. Poslední novinkou je moderní trojkomponentní směs argonu, helia a vodíku. Jedná se o ochranný plyn Inoxline He3H1, který spojuje výhody všech obsažených složek.

Více informací naleznete ZDE.