Tyto stránky používají soubory cookies. Bližší informace naleznete v našem prohlášení o "Ochraně osobních údajů"
Webový obsah - zobrazení

Ing. David Klikar

koordinátor pro jakost, bezpečnost a životní prostředí

+420 241 008 227

+420 602 339 325

david.klikar@messergroup.com

Webový obsah - zobrazení

Safety Day 2017

Zvýšení citlivosti a vlastní odpovědnosti pro větší bezpečnost
Messer informuje zákazníky a pracovníky o potenciálních nebezpečích a správném chování

8. září 2017 uspořádala rodinná společnost Messer na všech svých pobočkách na celém světě každoroční den bezpečnosti. V letošním roce byla hlavním tématem vlastní odpovědnost a zvýšení citlivosti s ohledem na potenciální nebezpečí.

V roce  2015 vytvořila Evropská asociace technických plynů program EIGA 14 Life Saving Rules (Pravidla EIGA zachraňující životy). Společnost Messer aktivně vydává základní pravidla chování pro záchranu života, jejichž cílem je obecně zajistit lepší znalosti pro včasné rozpoznání nebezpečí a jeho zdrojů. Heslem letošního dne bezpečnosti se stalo zcela zásadní pravidlo: „Pracovníci by měli převzít odpovědnost za vlastní jednání, situaci a vlastní rozhodnutí a v případě nejistoty se poradit“. Společnost také informovala své pracovníky o potenciálních nebezpečích hrozících výrobcům technických plynů v současném světě. „Rostoucímu ohrožení terorismem a nepokoji se nelze vyhnout. Proto bychom chtěli naše pracovníky připravit na možná nebezpečí dnešní doby a podpořit tak jejich smysl pro vlastní odpovědnost“, řekl Stefan Messer, majitel a CEO skupiny Messer.

Společnost Messer navíc v roce 2016 navrhla řadu brožur Kapesní rádce pro bezpečnost“, aby tak trvale zvýšila bezpečnost svých zákazníků. Tyto dokumenty obsahují například přehled symbolů nebezpečí na plynových lahvích a brožury s informacemi nezbytnými pro bezpečné a spolehlivé zacházení s plyny.