Na této stránce pužíváme cookies za účelem optimalizace, efektivnějšího oslovení zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Matomo. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Mimo jiné používáme Google Maps. Používáním této stránky s uvedeným souhlasíte. Více informací naleznete zde.
Webový obsah - zobrazení

Ing. Josef Heřmanský

vedoucí oddělení zvláštních a medicinálních plynů

+420 602 644 879

+420 241 008 220

josef.hermansky@messergroup.com

Webový obsah - zobrazení

Oxid dusnatý

Oxid dusnatý (NO) se přidává do respiračního plynu pro zlepšení funkce plic u ventilovaných pacientů. Používá se k léčbě novorozenců s plicním selháním s vysokým krevním tlakem v plicích.

Dále se používá v oboru kardiochirurgie (při chorobách srdečních chlopní a transplantacích srdce) k úpravě zvýšeného plicního tlaku, s využitím vlastností NO, který způsobuje roztažení cév v plicích.

Oxid dusnatý Messer 800ppm je medicinální plyn registrovaný jako léčivý přípravek určený pro specializovaná pracoviště zdravotnických zařízení. Oxid dusnatý  (NO) dodáváme v tlakových láhvích v koncentraci 800 ppm ve směsi s dusíkem

Směs je nutné při dávkování do ventilačního okruhu dále  ředit na  koncentraci 0-20 ppm NO.Firma Messer Technogas nabízí moderní přístroj NO-A na přesné dávkování oxidu dusnatého  (NO). Přístroj umožňuje současné napojení 2 láhví a jejich automatické přepínání z provozní na zásobní láhev. Automatické přepínání zabezpečuje kontinuální dávkování NO a plynulý průběh terapie bez jejího přerušení.  Jednoduchým ovládáním lze nastavit koncentraci dávkovaného množství NO v rozsahu 0 a 99,9 ppm s regulací průtoku v rozsahu 0,1 – 40 litrů/ minutu. Messer Technogas zajišťuje distribuci a servis přístroje NO-A v ČR.

 

⇒ Oxid dusnatý Messer 800 PPM (bezpečnostní list)

⇒ Medicinální oxid dusnatý Messer 800 PPM (registrace)

 

NO terapie