Webový obsah - zobrazení

Messer vstupuje do exkluzivních jednání se společností Air Liquide v souvislosti s koupí jejích zastoupení v České republice a na Slovensku.

28.01.2020

Messer vstupuje do exkluzivních jednání se společností Air Liquide v souvislosti s koupí jejích zastoupení v České republice a na Slovensku.

Společnost Messer, největší rodinný specialista  na průmyslové plyny na světě, dnes oznámila, že zahájila exkluzivní jednání s firmou Air Liquide týkající se nákupu zastoupení Air Liquide v České republice a na Slovensku. Tato transakce podléhá konečné dohodě mezi stranami a bude provedena v rámci relevantních sociálních procesů a probíhajícího dialogu s orgány zástupců zaměstnanců.

Messer tak převezme 53 kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců s pobočkami v Praze a Trnavě. Messer má v úmyslu v plné míře integrovat a sloučit obě společnosti do příslušných společností Messer v Praze a v Bratislavě, a to v krátkodobém  horizontu. “Společnosti se v ideálním případě vzájemně doplňují, pokud jde o jejich činnosti a jejich organizační, provozní a výrobní struktury. Vidíme mnoho synergií a pozitivních efektů s ohledem na výrobu, logistiku, prodej a zásobování zákazníků, “vysvětluje Stefan Messer, majitel a generální ředitel společnosti Messer Group GmbH a dodává: “převzetí subjektů Air Liquide v České republice a na Slovensku dále posílí naši pozici na trhu průmyslových plynů ve střední Evropě.”