Tyto stránky používají soubory cookies. Bližší informace naleznete v našem prohlášení o "Ochraně osobních údajů"
Webový obsah - zobrazení

Ing. Dana Köpplová

marketing a komunikace

+420 724 227 634

+420 241 008 232

dana.koepplova@messergroup.com

Webový obsah - zobrazení

Messer posiluje své postavení v Evropě

Tisková zpráva ze dne 4.5.2020

Messer posiluje své postavení v Evropě

Specialista na průmyslové plyny dokončuje akvizici společností Air Liquide v České republice a na Slovensku.

 

S účinností od 4. května 2020 společnost Messer převezme aktivity Air Liquide v České republice a na Slovensku. Součástí akvizice jsou celkem čtyři výrobní závody pro vzdušné plyny, jako jsou kyslík a dusík a také plnírna plynů do ocelových  lahví.

Před necelým rokem Messer a finanční investor CVC získali většinu plynárenského obchodu společnosti Linde AG v Severní Americe a vybrané obchodní aktivity společností Linde a Praxair v Jižní Americe. Největší rodinný specialista na průmyslové plyny na světě nyní rozšiřuje svůj evropský trh.

Messer hodlá v krátkodobém horizontu plně integrovat firmy Air Liquide v obou zemích s jejich 53 erudovanými zaměstnanci do společností Messer v České republice a na Slovensku. „Tato investice nejen posiluje naši pozici v Evropě, ale také potvrzuje náš závazek orientovat se na zákazníka a spolehlivou péči o něj.“ vysvětluje Stefan Messer, majitel a generální ředitel společnosti Messer Group GmbH. Rodinná společnost působí v České republice a na Slovensku od roku 1991.  
V současnosti má na Slovensku tři plnírny technických plynů v lahvích, závod na výrobu vodíku a tři zařízení pro výrobu plynů přímo u zákazníka. V České republice provozuje společnost Messer dvanáct takových zařízení pro výrobu v místě, dvě plnírny plynů v lahvích, výrobnu acetylenu a především zařízení na dělení vzduchu, propojené potrubním systémem s velkými odběrateli na Ostravsku.

 

Messer – Gases for Life

Největší rodinný specialista na světě pro průmyslové, medicinální a speciální plyny Messer byl založen v roce 1898. Produkty a služby jsou nabízeny v Evropě, Asii a Americe pod značkou „Messer - Gases for Life“. Mezinárodní aktivity společnosti jsou koordinovány z Bad Sodenu u Frankfurtu nad Mohanem. Stefan Messer, majitel a generální ředitel Messer Group GmbH řídí celosvětově více než 11 000 zaměstnanců. Principy, kterými se řídí značka Messer, jsou orientace na zákazníka a zaměstnance, odpovědné jednání a společenská odpovědnost, excelence, důvěra a respekt.

Společnost Messer vygenerovala v segmentu průmyslových plynů v roce 2019 obrat 2,8 miliardy EUR.