Webový obsah - zobrazení

Messer a CVC uzavírají akvizici částí amerických podniků Linde a Praxair

Tisková zpráva z 1. března 2019:


Messer a CVC uzavírají akvizici částí amerických podniků Linde a Praxair

Specialista na průmyslové plyny Messer převzal po vytvoření společného podniku Messer Industries GmbH s účinností k 1. březnu 2019 společně s CVC Capital Partners Fund VII („CVC“) převážnou část amerických obchodních aktivit společnosti Linde AG v Severní Americe a jednotlivé obchodní aktivity firem Linde a Praxair v Jižní Americe. Messer Industries celkově investuje 3,6 miliard dolarů (3,2 miliard eur). Společnost Messer zařadí do společného podniku převážnou část svých západoevropských společností.


„Tímto strategickým partnerstvím využíváme jedinečnou šanci vrátit se na severoamerický a jihoamerický trh. Společnost Messer se tak stane globálním aktérem v branži a upevní svou pozici největšího světového, rodinně vedeného specialisty na průmyslové plyny. Je to jedinečná příležitost v životě“, říká Stefan Messer, majitel a CEO Messer Group GmbH. „Naším záměrem je integrovat společný podnik ze 100 % již za několik let do rodinného podniku Messer Group.

V souvislosti se sloučením obou koncernů bychom se ve střednědobém horizontu chtěli opět stát globálním hráčem, který působí na důležitých trzích s průmyslovými plyny.“ Získané aktivity firem Linde v USA, Kanadě, Brazílii a Kolumbii a chilská společnost Praxair celkově s 5 400 zaměstnanci dosáhly v roce 2018 obrat ve výši 1,8 miliard amerických dolarů (1,6 miliard eur) s ukazatelem EBITDA přibližně 408 milionů dolarů (359 milionů eur).

Messer Group zařadí do společného podniku převážnou část svých západoevropských společností v Belgii, Dánsku, Německu, Francii, Španělsku, Švýcarsku a Portugalsku, stejně jako v Alžírsku. V těchto společnostech hospodařilo přibližně 830 zaměstnanců skupiny Messer Group GmbH v roce 2018 s obratem 339 milionů eur a ukazatelem EBITDA 54 milionů eur.