Na této stránce pužíváme cookies za účelem optimalizace, efektivnějšího oslovení zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Matomo. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Mimo jiné používáme Google Maps. Používáním této stránky s uvedeným souhlasíte. Více informací naleznete zde.
Webový obsah - zobrazení

Messer a CVC Fund VII se dohodly s firmou Linde na odkoupení částí amerických obchodních aktivit

Tisková zpráva 16. července 2018:

Specialista na průmyslové plyny, firma Messer a CVC Capital Partners Fund VII (“CVC”) dnes uzavřely dohodu se společností Linde AG o převzetí rozhodující části aktivit s technickými plyny firmy Linde v Severní Americe a části obchodních aktivit v Jižní Americe. Získané severoamerické a jihoamerické společnosti přibližně s 5.100 zaměstnanci dosáhly v roce 2017 obrat ve výši 1,7 miliard amerických dolarů (1,4 miliard eur) s ukazatelem EBITDA přibližně 360 milionů dolarů (305 milionů eur). Kupní cena ve výši 3,3 miliard amerických dolarů (2,8 miliard eur) bude v okamžiku vypořádání podléhat obvyklým úpravám. Podmínkou pro uzavření transakce je úspěšné ukončení plánované fúze mezi dodavateli technických plynů Linde a Praxair a souhlas příslušných antimonopolních úřadů.

Joint venture mezi Messer a CVC Fund VII bude vystupovat pod názvem MG Industries a bude operovat pod značkou Messer. Messer, největší světový, privátně řízený specialista na technické plyny, vloží v této souvislosti do MG Industries své západoevropské společnosti. Firmy ve Španělsku, Portugalsku, Švýcarsku, Francii, Beneluxu, Dánsku a Německu s 780 zaměstnanci dosáhly v roce 2017 roční obrat 334 milionů eur. Globálně dosáhla firma Messer s 5.675 zaměstnanci v roce 2017 roční obrat více než 1,2 miliard eur.

V souvislosti s restrukturalizací skupiny Messer v roce 2004 byly severoamerické aktivity prodány francouzské společnosti Air Liquide SA. „Díky našim znalostem branže a know-how v oblasti aplikační techniky, stejně jako díky operativním odborným kompetencím a globálním sítím CVC budeme získané aktivity za pomoci velmi zkušených a motivovaných zaměstnanců nadále rozšiřovat.“

Alexander Dibelius, Managing Partner a šéf společnosti CVC pro Německo, Rakousko a Švýcarsko dodává: „Je to jedinečná příležitost vytvořit nového globálního hráče v atraktivním sektoru průmyslových plynů. Těšíme se na spolupráci se skupinou a rodinou Messer, s níž již léta udržujeme blízký vztah na bázi vzájemné důvěry. Odborné zkušenosti společnosti Messer v oblasti engineeringu a aplikační techniky jsou důležité faktory pro úspěšný další rozvoj získaných aktivit.“