Na této stránce pužíváme cookies za účelem optimalizace, efektivnějšího oslovení zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Matomo. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Mimo jiné používáme Google Maps. Používáním této stránky s uvedeným souhlasíte. Více informací naleznete zde.
Webový obsah - zobrazení

Ing. Josef Heřmanský

vedoucí oddělení zvláštních a medicinálních plynů

+420 602 644 879

+420 241 008 220

josef.hermansky@messergroup.com

Webový obsah - zobrazení

Kapalné helium

Kapalné helium patří k nejchladnějšímu plynu na zemi (bod varu 4,2K,  -269°C). Díky svým vlastnostem využíván k trvalému chlazení supravodivých magnetických cívek v magnetických rezonancích (MRI) nebo v oblasti výzkumu pro chlazení nebo urychlování částic

 Kapalné helium je dodáváno a skladováno ve speciálních kryogenních nádobách (tzv. dewarkách). Messer dodává kapalné helium v množství podle požadavků a potřeb zákazníka v transportních kryogenních nádobách o velikostech 100, 250, 320, 450 litrů. Pro speciální aplikace kde je požadováno velkého množství kapalného helia jsou dodávky zajištěny přepravními kryogenními kontejnery s kapacitou 40.000 litrů.

 

Rádi Vám poradíme s výběrem vhodné kryogenní nádoby s ohledem na požadované množství, přístupové cesty a manipulaci. V případě zájmu zajistíme i asistenci při plnění kapalného helia. 
 

Helium kapalné (bezpečnostní list)